НБА

Ламело Бол стана најмладиот кошаркар во историјата со трипл-дабл учинок (ВИДЕО)

Кошаркарот на Шарлот, Ламело Бол се запиша во историјата на НБА како најмлад играч кој направил трипл-дабл учинок. 

Шарлот ја победи Атланта со 113:105, а овој натпревар беше посебен за Ламело Бол.
 
19 годишниот кошаркар на Шарлот имаше 22 поени, 12 скокови и 11 асистенции со што стана најмладиот кошаркар во историјата на НБА со трипл-дабл учинок.
 

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе