НБА

ЛА Клиперс му врачи отказ на Док Риверс, по седум години славниот стратег заминува од клубот

Елиминацијата од Денвер во плеј-офот му пресуди на Док Риверс, Лос Анџелес Клиперс од следната сезона ќе биде со нов тренер. 

Според официјалниот сајт на ЛА Клиперс, претседателот на клубот, Стив Алмер и Док Риверс постигнале взаемна согласност за заминување на тренерот.
 
Док Риверс седум години беше тренер на Клиперс, за тој период оствари 356 победи и 208 порази што го прави најуспешниот тренер во овој клуб.
 
Под негово водство Клиперс шестпати играше во плеј-офот и трипати стигна до конференциското полуфинале, во 2020, 2015 и 2014.
 
Пред да пристигна во Лос Анџелес во 2013 година, Риверс помина девет сезони во Бостон Селтикс со кој ја освои титулата во 2008 година.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе