Необичен инцидент на СП во кошарка за жени

Кошаркарки на Мали се тепаа во микс-зоната додека српска репрезентативка даваше изјава (ВИДЕО)

Србија лесно со 81-68 ја совлада селекцијата на Мали на Светското првенство за девојки кое се одржува во Австралија. 

За овој меч слушнаа многу повеќе луѓе од вообичаеното благодарение на еден инцидент кој се случи по натпреварот.
 
Додека српска кошаркарка даваше изјава во микс-зоната, две репрезентативки на Мали почнаа меѓусебно да се тепаат.
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе