НБА

Кошаркарите на Лејкерс се степаа меѓу себе! (ВИДЕО)

Атмосферата во таборот на Лос Анџелес Лејкерс се чини дека е далеку од нормално ниво, синоќа се случи инцидент во кој главната улога ја имаа Ентони Дејвис и Двајт Хауард. 

Лејкерс синоќа го доживеаа вториот пораз во новата сезона откако загубија од Феникс со 115-105. 
 
За време на еден од тајм-аутите дојде до пресмета меѓу Ентони Дејвис и Двајт Хауард. Веднаш реагираа нивните соиграчи и спречија поголема физичка пресметка.

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе