Евролига

Кошаркарите на Црвена звезда одбија да држат парола против војната во Украина, па добија жестоки свирежи (ВИДЕО)

Пред почетокот на мечот од Евролигата меѓу Жалгирис и Црвена звезда, гостинските кошаркари одбија да држат парола против војната во Украина па беа „наградени“ со жестоки свирежи од публиката.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе