МЗТ Скопје

Кочов по победата во Сараево: Имавме среќа

МЗТ Скопје синоќа оствари голема победа на гостувањето кај Спарс во Сараево, македонскиот тим славеше со кош на Медфорд во последните секунди од натпреварот.

МЗТ Скопје поведе со 1-0 во полуфиналето против Спарс и со триумф на следниот натпревар во Скопје ќе обезбеди финале во втората АБА лига.
 
„Знаевме дека не чека тежок натпревар, екипата држеше ритам во континуитет цела година. Ние бевме во грч цел натпревар, тоа не го очекував. Спарс беа подобри во текот на целото прво полувреме, ние бевме надвор од ритам. Имавме среќа, очекувам еден тежок и неизвесен натпревар и во Скопје“, изјави Кочов по натпреварот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе