НБА

Катастрофална последна четвртина на Торонто, Милвоки поведе со 1-0 (ВИДЕО)

Милвоки го доби првиот дуел од финалната серија на Истокот откако на свој терен го победи Торонто со 108:100 благодарение на одличната игра во последниот период.

Торонто одлично влезе во натпреварот и водеше во најголемиот негов дел, играше одлично се до влезот во последната четвртина кога како да се укочија. Последниот период Милвоки го доби со 32:17, направи комплетен пресврт и победи со 108:100.
 
Изненадувачки добра партија во составот на Милвоки имаше Лопез кој постигна 29 поени и имаше 11 скока. Главната ѕвезда на тимот Адетокумбо имаше 24 поени и 11 скока.
 
Во составот на Торонто Ленард постигна 31 поени, имаше и девет скока, Лаури даде 30 поени.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе