НБА

Кари го доби шутерскиот дуел со Тејтум, но Бостон го победи Голден стејт (ВИДЕО)

Бостон со 119-114 го победи Голден стејт во меч во кој свое шоу имаа најголемите ѕвезди во тимовите Џејсон Тејтум и Стеф Кари. 

Благодарение на подобра игра во последната четвртина Бостон дојде до победа над Голден стејт од 119-114.
 
Стеф Кари беше најдобар на теренот, постигна 47 поени од кои дури 11 беа тројки. Тејтум реализираше 44 поени, од нив пет беа тројки, тој имаше и десет скокови.
 
 
Резултати:
 
ЛА Лејкерс - Јута 127:115
Чикаго - Кливленд 106:96
Вашингтон - Детроит 121:100
Бостон - Голден стејт 119:114
Милвоки - Мемфис 115:128
Феникс - Сан Антонио 85:111

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе