НБА

Јокиќ стави потпис на најбогатиот договор во историјата на НБА (ФОТО)

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ го потпиша најавениот договор со Денвер, тој ќе остане во овој клуб до 2028 година. 

Јокиќ во наредните пет години ќе добие вкупно 264 милиони долари, тоа е најбогат договор во историјата на НБА.
 
Договорот беше најавен пред некое време, а денеска неговиот агент Мишко Ражнатовиќ објави дека е официјално потпишан.
 
Интересно, Јокиќ договорот го потпиша во својот дом.
 
Српскиот кошаркар во изминатите две сезони беше погласуван за МВП.
 

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе