НБА

Јокиќ стави потпис на најбогатиот договор во историјата на НБА (ФОТО)

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ го потпиша најавениот договор со Денвер, тој ќе остане во овој клуб до 2028 година. 

Јокиќ во наредните пет години ќе добие вкупно 264 милиони долари, тоа е најбогат договор во историјата на НБА.
 
Договорот беше најавен пред некое време, а денеска неговиот агент Мишко Ражнатовиќ објави дека е официјално потпишан.
 
Интересно, Јокиќ договорот го потпиша во својот дом.
 
Српскиот кошаркар во изминатите две сезони беше погласуван за МВП.
 

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе