НБА

Јокиќ стави потпис на најбогатиот договор во историјата на НБА (ФОТО)

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ го потпиша најавениот договор со Денвер, тој ќе остане во овој клуб до 2028 година. 

Јокиќ во наредните пет години ќе добие вкупно 264 милиони долари, тоа е најбогат договор во историјата на НБА.
 
Договорот беше најавен пред некое време, а денеска неговиот агент Мишко Ражнатовиќ објави дека е официјално потпишан.
 
Интересно, Јокиќ договорот го потпиша во својот дом.
 
Српскиот кошаркар во изминатите две сезони беше погласуван за МВП.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе