НБА

Јокиќ со трипл-дабл го предводеше Денвер до победа над шампионот (ВИДЕО)

Денвер со 128-123 победи на гостувањето кај Голден стејт, Никола Јокиќ го запиша првиот трипл-дабл оваа сезона. 

Во вториот натпревар, Денвер ја забележа првата победа оваа сезона откако го совлада Голден стејт на негов терен.
 
Никола Јокиќ беше најдобар во својот тим, постигна 26 поени, имаше 12 скокови и 10 асистенции со што го комплетираше првиот трипл-дабл оваа сезона.
 
Најмногу поени на мечот постигна Стеф Кари, 34, но не успеа да го спаси својот тим од пораз.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Њу Орлеанс 112:124
Индијана - Сан Антонио 134:137
Вашингтон - Чикаго 102-100
Атланта - Орландо 108:98
Бруклин - Торонто 109:105
Мајами - Бостон 104:111
Њујорк - Детроит 130:106
Хјустон - Мемфис 122:129
Минесота - Јута 126:132
Голден стејт - Денвер 123:128
Портланд - Феникс 113:111
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе