НБА

Јокиќ со трипл-дабл го предводеше Денвер до победа над Голден стејт (ВИДЕО)

Уште една импресивна партија на Никола Јокиќ кој постигна трипл-дабл за триумф на Денвер над Голден стејт од 114:104. 

Никола Јокиќ беше во центарот на внманието на мечот меѓу Денвер и Голден стејт, српскиот центар одигра уште една доминантна партија која му донесе триумф на својот тим.
 
Јокиќ постигна 23 поени, имаше 14 скокови и 10 асистенции, поевикасен од него беше Стеф Кари кој реализираше 35 поени и 11 скокови но неговиот учинок не беше доволен за Голден стејт да избегне пораз.
 
 
Резултати: 
 
Филаделфија - Мајами 125:108
Сан Антонио - Хјустон 105:109
Торонто - Шарлот 111:108
Денвер - Голден стејт 114:104
Портланд - Индијана 87:111

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе