НБА

Јокиќ со трипл-дабл го предводеше Денвер до победа над Голден стејт (ВИДЕО)

Уште една импресивна партија на Никола Јокиќ кој постигна трипл-дабл за триумф на Денвер над Голден стејт од 114:104. 

Никола Јокиќ беше во центарот на внманието на мечот меѓу Денвер и Голден стејт, српскиот центар одигра уште една доминантна партија која му донесе триумф на својот тим.
 
Јокиќ постигна 23 поени, имаше 14 скокови и 10 асистенции, поевикасен од него беше Стеф Кари кој реализираше 35 поени и 11 скокови но неговиот учинок не беше доволен за Голден стејт да избегне пораз.
 
 
Резултати: 
 
Филаделфија - Мајами 125:108
Сан Антонио - Хјустон 105:109
Торонто - Шарлот 111:108
Денвер - Голден стејт 114:104
Портланд - Индијана 87:111

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе