НБА

Јокиќ со фантастична партија го предводеше Денвер до победа во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Никола Јокиќ одигра моќна партија и го предводеше Денвер до победа од 103-100 на гостувањето кај Лос Анџелес Клиперс. 

Во последниот период Денвер не може да се пофали со добри резултати, па веќе секоја победа им станува важна.
 
Синоќа со одлична игра во последната четвртина ја надополнија негативата која ја имаа и дојдоа до триумф од три поени разлика.
 
Никола Јокиќ беше најдобар на теренот со 26 поени, дури 22 скока и осум асистенции. Кај ЛА Клиперс, Бледсо и Бостон постигнаа по 18 поени.
 
 
Резултати:
 
Мајами - Орландо 93:83
Оклахома - Торонто 144:99
Сакраменто - Мемфис 102:127
Вашингтон - Филаделфија 96:117
Оклахома - Њу Орлеанс 117:112
Сан Антонио - Детроит 144:109
Чикаго - Индијана 113:105
ЛА Клиперс 100:103

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе