НБА

Јокиќ се врати со трипл-дабл, Денвер ја победи Атланта (ВИДЕО)

По еден меч суспензија, Никола Јокиќ во голем стил се врати на паркетот, постигна трипл-дабл во победата на Денвер над Атланта од 105:96. 

Поради инцидентот на мечот со Мајами, Јокиќ беше суспендиран на еден натпревар, но тоа е минато, синоќа имаше одличен настап.
 
Јокиќ постигна 22 поени, имаше 19 скокови и 10 асистенции, поефикасен од него бешеГордон со 23 поени. Најмногу уфрли ѕвездата на Атланта, Тре Јанг, 30 поени.
 
 
Блескава партија имаше и Лука Дончиќ кој исто така реализираше трипл-дабл, Далас со 123:109 победи на гостувањето кај Сан Антонио.
 
Дончиќ беше најдобар на теренот, постигна 32 поени, имаше 12 скока и 15 асистенции, Порзингис постигна 32 поени. 
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Њујорк 104:96
Бостон - Милвоки 122:113
Кливленд - Детроит 98:78
Хјустон - Портланд 92:104
Мемфис - Феникс 94:119
Њу Орлеанс - Бруклин 112:120
Оклахома - Сакраменто 105:103
Сан Антонио - Далас 109:123
Денвер - Атланта 105:96
Голден стејт - Чикаго 119:93
ЛА Лејкерс - Минесота 83:107

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе