НБА

Јокиќ го доби дуелот со Адетокумбо, убедлива победа на Денвер (ВИДЕО)

Никола Јокиќ со маестрална партија и трипл-дабл го предводеше Денвер до победа од 128:97 против Милвоки. 

Милвоки беше фаворит во овој меч, но Денвер го имаше расположениот Никола Јокиќ кокј го заврши најголемиот дел од работата.
 
Денвер фантастично отвори, ја доби првата четвртина со 37:23, а потоа без никаква мака го приведе мечот до самиот крај славејќи уедливо со 31 поен разлика.
 
Никола Јокиќ беше најдобар на теренот постигнувајќи трипл-дабл, даде 37 поени, имаше 10 скокови и 11 асистенции. Во составот на Милвоки, Адетокумбо реализираше 27 поени.
 
 
Резултати:
 
Вашингтон - Мемфис 111:125
Бостон - ЛА Клиперс 117:112
Мајами - Атланта 80:94
Сан Антонио - Њујорк 119:93
Милвоки - Денвер 97:128
ЛА Лејкерс - Феникс 104:114

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе