НБА

Хјустон и без Харден беше подобар од Сакраменто (ВИДЕО)

Хјустон без својот најдобар кошаркар Џејмс Харден беше подобар од Сакраменто победувајќи со 102-94. 

Хјустон и Сакраменто одиграа две сосема различни полувремиња, едното беше неизвесно и суперефикасно кое заврши 64-64, а другото со многу малку кошеви, во последните две четвртини ниту една екипа не постигна по 20 поени, третата четвртина заврши со 19-17, а последната со 19-13, на крајот домаќините се радуваа на триумф од 102-94.
 
Во отсуство на Џејмс Харден, Вол беше најефикасен во составот на Хјустон со 28 поени, кај Сакраменто Фокс реалаизираше 23.
 
 
Резултати:
 
Хјустон - Сакраменто 102:94
Индијана - Њујорк 102:106
Орландо - Оклахома 99:108
Филаделфија - Шарлот 127:112
Атланта - Кливленд 91:96
Њу Орлеанс - Торонто 120:116

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе