НБА

Харис во последните секунди го сруши шампионот (ВИДЕО)

Со кош на Харис на 2,4 секунди до крајот, Филаделфија со 107:106 го побед Лос Анџелес Лејкерс. 

Шампионот со пораз се врати од гостувањето кај Филаделфија и тоа во последните мигови од мечот.
 
Филаделфија заслужи да победи затоа што водеше речиси во целиот натпревар. Лејкерс успеа дури во финишот да го сврти мечот и да поведе со 106:105, но Харис погоди на 2,4 секунди до крајот и донесе победа за својот тим од 107:106.
 
Ембид со 28 поени беше најефикасен во составот на Филаделфија, Харис постигна 24. Кај Лејкерс најдобар беше Леброн Џејмс со 34 поени, Ентони Дејвис постигна 23.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Индијана 106:116
Кливленд - Детроит 122:107
Орландо - Сакаменто 107:121
Атланта - Бруклин 128:132
Мајами - Денвер 82:109
Филаделфија - ЛА Лејкерс 107:106
Торонто - Милвоки 108:115
Сан Антонио - Бостон 110:106
Њу Орлеанс - Вашингтон 124:106
Фенкс - Оклахома 97:102
Јута - Далас 116:104
Голден стејт - Минесота 123:111

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе