НБА

Харден го предводеше Бруклин до гостинска победа над Феникс (ВИДЕО)

Џејмс Харден имаше одличен меч во победата на Бруклин Нетс на гостувањето кај Хјустон од 128:124. 

Со одлична игра во последната четвртина која ја добија со 40:24, Бруклин Нетс дојдоа до победа кај Феникс.
 
Џејмс Харден со 38 поени и 11 асистенции беше главен во победата, другите две ѕвезди на Бруклин, Дурент и Ирвинг не беа дел од овој меч поради повреди. Во составот на Феникс, Пол реализираше 29 поени, Букер 22.
 
 
Резултати:
 
Бостон - Денвер 112:99
Мемфис - -Њу Орлеанс 113:144
Милвоки - Торонто 113:124
Минесота  ЛА Лејкерс 104:112
Оклахома - Портланд 104:115
Феникс - Бруклин 124:128

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе