Тажна вест од Белград

Голема трагедија: кошаркар на Црвена звезда починал во теретана!

Кошаркарот на Црвена звезда Мајкл Оџо денеска почина на 27-годишна возраст, според неофицијални информации се работи за срцев удар. 

Нигерискиот кошаркар кој во Србија е уште од 2017 година, Мајкл Оџо го загуби животот, починал од срцев удар.
 
Трагичниот настан се случил на стадионот на ФК Партизан во теретана каде што Оџо имал тренинг, тој таму колабирал и починал на лице место.
 
Мајкл Оџо во Србија прво играше за ФМП каде дојде од Флорида стејт откако не беше драфтуван во НБА, следната сезона се пресели во Црвена звезда со која го освои домашното првенство и АБА лигата.
 
Тој  беше еден од омилените кошаркари на навивачите на Црвена зезда.
 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе