НБА

Голден стејт уште еднаш го победи Хјустон, Милвоки изедначи против Бостон (ВИДЕО)

Голден стејт го доби и вториот домашен натпревар против Хјустон откако славеше со 115:109, Милвоки изедначи против Бостон со убедлив триумф од 123:102. 

Голден стејт водеше буквално од првата до последната минута на натпреварот, Хјустон успеа во финишот да дојде до -4, но не и да дојде до позитивен резултат.
 
Кевин Дурент со 29 поени беше најефикасен во составот на Голден стејт, на спротивната страна исто толку постигна Џејмс Харден.
 
 
Милвоки убедливо го победи Бостон со 123:102 и изедначи на 1-1 во полуфиналната серија. Селтикс подобро го отворија мечот, но клучни беа втората и третата четвртина во кои домаќинот одигра маестрално и на крајот заслужено победи.
 
Адетокумбо постигна 29 поени, имаше и десет скока, кај Бостон најефикасен беше Марк Морис со 21 поен.
 

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе