НБА

Голден стејт ја прекина серијата на Феникс од 18 победи по ред (ВИДЕО)

Сонцата од Феникс конечно загубија, Голден стејт е тимот кој им ја прекина фантастичната серија, резултатот беше 118-96. 

По 18 победи по ред, Феникс конечно ја почувствува горчината на поразот. Голден стејт синоќа беше подобар противник и славеше убедлив триумф.
 
Голдеј стејт водеше во текот на целиот меч, постојано зголемувајќи ја предноста за на крајот да победи со 118-96.
 
Стеф Кари со 23 поени беше најефикасен во тимот на Голден стејт, Пeјтон и Вигинс постигнаа по 19, најдобар кај Феникс беше Ајтон со 23 поени.
 
 
Резултати:
 
Индијана - Мајами 104:113
Вашингтон - Кливленд 101:116
Атланта - Филаделфија 96:98
Бруклин - Минесота 110:105
Хјустон - Орландо 118:116
Далас - Њу Орлеанс 91:107
Јута - Бостон 137:130
Голден стејт - Феникс 118:96
ЛА Лејкерс - ЛА Клиперс 115:119

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе