НБА

Голден стејт го растури Далас, Лејкерс подобар од Денвер (ВИДЕО)

Голден стејт со 31 поен разлика го победи Далас на негов терен, Леброн Џејмс со трипл-дабл го предводеше Лејкерс до триумф над Денвер. 

Далас загуби уште еден меч, овој пат Дончиќ и соиграчите беа понижени на свој терен од Голден стејт, загубија со 147:116.
 
Убре имаше доминантна улога во победата, постигна 40 поени, Стеф Кари реализираше 28. Во составот на Далас, Лука Дончиќ постигна 27 поени.
 
 
Лос Анџелес Лејкерс со 114:93 го солвада Денвер. Леброн Џејмс реализираше трипл-дабл со 27 поени, десет скокови и десет асистенции, во составот на Денвер, Мареј постигна 20 поени, Јокиќ имаше 13 поени и 10 скокови.
 
 
Резултати:
 
Атланта - Јута 91:112
Далас - Голден стејт 116:147
Филаделфија - Портланд 105:121
Мемфис - Портланд 103:115
ЛА Лејкерс - Денвер 114:93

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе