НБА

Голден стејт е на победа до конференциско финале (ВИДЕО)

Мемфис за малку не направи изненадување, Голден стејт победи со 101-98 и поведе со 3-1 во серијата, Бостон со 116-108 славеше на гостувањето кај Милвоки и израмни на 2-2. 

Мемфис кој играше без главната ѕвезда, Џа Морент, беше на чекор до победа против Голден стејт, водеше буквално до последната минута и не успеа да триумфира. 
 
Стеф Кари со 32 поени беше најдобар на теренот, во тимот на Мемфис поените беа распоредени на повеќе играчи, па Џексон постигна 21, Џонс 19, Андерсон 17.
 
 
Бостон успеа да го врати поразот на свој терен, победи во Милвоки со 116-108 и израмни во серијата на 2-2.
 
Тејтум постигна 30 поени, имаше и 13 скокови, Хорфорд беше одличнен со 30 поени, најдобар на теренот беше Адетокумбо со 34 поени и 18 скокови.
 
 
Резултати:
 
Милвоки - Бостон 108:116
Голден стејт - Мемфис 101:98

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе