Првиот кошаркар во НБА заразен од коронавирус

Гобер: Го загубив чувството за мирис од коронавирусот

Првиот кошаркар во НБА кој беше заразен од коронавирусот, Руди Гобер се пожали дека го загубил чувството за мирис. 

Кошаркарот на Јута Џез, Руди Гобер е првиот играч во НБА лигата кој беше позитивен на КОВИД-19.
 
Тој во моментов е во изолација и се бори да го победи вирусот, но покрај стандардните има и симптоми на губење на мирисот и вкусот.
 
„Само да ве информирам дека губењето на мирис и вкус дефинитивно е еден од симптомите, не можам ништо да помирисам во последните четири дена. Некој друг дали има слично искуство?“, напиша Гобер на својот твитер профил.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе