Гест кој воодушеви

Гасол својот роденден го помина со ќерките на Коби Брајант (ФОТО)

Голем гест на поранешниот соиграч на Коби Брајант, Пау Гасол својот 40. роденден го помина со ќерките на легендарниот кошаркар кој загина во хеликоптерска несреќа. 

Гасол и Брајант не беа само соиграчи, тие беа и пријатели, па Шпанецот на својот посебен ден кога полнеше јубилејни 40 години отиде кај ќерките на Коби.
 
Сопругата на Коби Брајант преку својот инстаграм профил на стори објави од дружбата на Гасол со нејзините деца.
 
 
 
 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе