НБА

Една од најлудите завршници на еден меч видени во НБА се случи на натпреварот меѓу Оклахома и Њу Орлеанс (ВИДЕО)

Натпреварот го доби Њу Орлеанс со 113-110, но тоа што се случуваше во завршните секунди долго ќе се памети и ќе се раскажува. 

Њу Орлеанс имаше водство од 110-107 кога Шаи Жилжиус - Александар погоди тројка од речиси половина терен и го изедначи резултатот, до крајот останаа само 1,4 секунди.
 
Се чинеше дека натпреварот ќе отиде во продолженија, но тогаш на сцена стапи Девонте Грем кој погоди ја фрли топката од својата половина и даде кош за победа на Њу Орлеанс од 113-110.
Резултати:
 
Кливленд - Хјустон 124:89
Орландо - Атланта 99:111
Филаделфија - Мајами 96:101
Далас - ЛА Лејкерс 104:107
Милвоки - Индијана 114:99
Оклахома - Њу Орлеанс 110:113
Сан Антонио - Шарлот 115:131
Денвер - Минесота 107:124
Портланд - Мемфис 103:113
Сакраменто - Вашингтон 119:105
Јута - ЛА Клиперс 124:103

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе