НБА

Ѕвездата на Хјустон, Расел Вестбрук е позитивен на ковид-19

Кошаркарот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук информираше дека е позитивен на коронавирус, тој нема да патува со остатокот од екипата во Орландо. 

За 17 дена продолжува сезоната во НБА лигaта, ќе се игра во Орландо, а Хјустон таму ќе отпатува без својата ѕвезда Расел Вестбрук.
 
Тој потврди дека е заразен со ковид-19, ќе ги пропушти подготовките на тимов во Орландо, но ќе се приклучи кога ќе се опорави.
 
„Позитивен сум на тестот за ковид-19 пред заминувањето во Орландо. Се чувствувам добро, во карантин сум и ќе им се приклучам на моите соиграчи кога ќе бидам чист. Ви благодарам на сите за добрите желби и поддршка. Ве молам сфатите го вирусот сериозно. Бидете безбедни. Носете маска“, напиша Вестбрук.
 
 
 
 
View this post on Instagram

.

A post shared by Russell Westbrook (@russwest44) onJul 13, 2020 at 9:50am PDT

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе