Се огласи и легендата на Чикаго

Џордан: Шокиран сум, немам зборови...Коби Брајант ми беше како помал брат

Мајкл Џордан испрати сочуство до семејството Брајант по трагичната смрт на Коби, поранешниот кошаркар на Чикаго вели дека е во шок и нема зборови да ја опише болката која ја чувствува.

Од сите страни на светот пристигнуваат пораки по веста дека Коби Брајант го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Сочувство до семејството испрати и легендарниот Мајкл Џордан, кој заедно со Коби Брајант и Леброн Џејмс важат за најдобрите кошаркари во модерната ера но и во историјата.

„Шокиран сум од трагичната вест за смртта на Коби и Џиана. Немам зборови за да ја опишам болката која ја чувствувам. Го обожавав Коби, ми беше како помал брат. Често разговаравме, ќе ми недостасуваат тие конверзации. Беше бестрашен натпреварувач, креативна сила, еден од најдобрите кошаркари. Коби исто така беше неверојатен татко кој многу го сакаше своето семејство и беше горд што неговите ќерки беа заљубени во кошарката. Сочувство до Венеса, до сите инволвирани во ЛА Лејкерс и кошаркарските фанови ширум светот“ – гласеше соопштението на Мајкл Џордан.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе