НБА

Дончиќ ја доби пресметката со Јокиќ, двајцата мечот го завршија со дабл-дабл (ВИДЕО)

Далас со 103-89 го победи Денвер, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ беа најдобри во своите тимови. 

Далас одигра убедлив натпревар, водеше во целиот тек и на крајот запиша лесна победа над Денвер од 14 поени разлика.
 
Лука Дончиќ кој полека се враќа од повредата, постигна 21 поен, имаше 15 асистенции и осум скокови. Најдобар на теренот беше Никола Јокиќ со 27 поени и 16 скокови.
 
 
Резултати:
 
Филаделфија - Хјустон 133:113
Вашингтон - Шарлот 124:121
Бруклин - Мемфис 104:118
Чикаго - Орландо 102:98
Милвоки - Детроит 106:115
Њу Орлеанс - Јута 104:115
Далас - Денвер 103:89
Голден стејт - Мајами 115:108
Портланд - Атланта 136:131
ЛА Клиперс - Минесота 104:122

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе