Словенецот не може да поверува дека веќе го нема Коби

Дончиќ играше со патики на кои беа испишани имињата на жртвите: Далеку најтешкиот меч кој требаше да го играм! (ФОТО)

Лука Дончиќ го предводеше Далас до гостинска победа кај Оклахома, Словенецот носеше патики посветени на жртвите од хеликоптерската несреќа во која загина Коби Брајант. 

Лука Дончиќ со 29 поени и 11 скокови го предводеше Далас до победа од 107:97 на гостувањето кај Оклахома.
 
Словенецот носеше патики со кои им оддаде почит на жртвите од хеликоптерската несреќа во која загина Коби Брајант.
 
„Досега најтешкиот меч кој некогаш сум требал да го одиграм!! Се уште не можам да верувам! Секогаш ќе бидеш со нас!“, напиша Лука Дончиќ на својот твитер профил.
Резултати:
 
Детроит - Кливленд 100:115
Мајами - Орландо 113:92
Чикаго - Сан Антонио 110:109
Минесота - Сакрменто 129:133
Оклахома - Далас 97:107
Јута - Хјустон 117:126

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе