НБА

Дончиќ и со нога знае да дава кошеви (ВИДЕО)

Лука Дончиќ на својот инстаграм профил објави како дава кошеви и со нога. 

Кошаркарскиот генијалец Лука Дончиќ на тренинг постигна кош со нога, покажувајќи дека не е вешт само со рацете.
 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic)

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе