Олимписки игри

Дончиќ и Драгиќ го наполнија кошот на Јапонија, Словенија победи со 35 разлика (ВИДЕО)

По одличната партија против Аргентина, Словенија уште еднаш ја покажа својата сила, овој пат со триумф над Јапонија од 116:81. 

Словенците забележаа уште една убедлива победа на Олимписките игри, овој пат беа подобри од домашната селекција на Јапонија.
 
НБА ѕвездата на Словенија, Дончиќ и Зоран Драгиќ беа најдобри во својата селекција. Дончиќ постигна 25 поени, Драгиќ 24. Најдобар на мечот беше јапонскот кошаркар, Хашимура.
 
Следниот меч за Словенија ќе биде најсериозен досега, дуел со Шпанија во борба за првото место во групата.
 

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе