НБА

Дончиќ и Далас израмнија во серијата со Феникс (ВИДЕО)

Далас со 111:101 го победи Феникс и изедначи на 2-2, ист е резултатот и на дуелот меѓу Филаделфија и Мајами откако домаќините славеа со 116-108. 

Далас ги доби двете домашни средби со Феникс и изедначи на 2-2. Лука Дончиќ со 26 поени и 11 асистенции беше најдобар во составот на домаќините, Фини-Смит реализираше 24. Кај Феникс најдобар беше Букер со 35 поени.
 
 
Филаделфија исто како и Далас, со две домашни победи дојде до израмнување во серијата со Мајами. Синоќа победија со 116-108. Батлер постигна 40 поени за Мајами, но тие не беа доволни, во составот на Филаделфија, Харден постигна 31 поен, Ембид имаше 24 поени и 11 скокови.
 
 
Резултати:
 
Далас - Феникс 111:101 (2-2)
Филаделфија - Мајами 116:108 (2-2)

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе