НБА

Дончиќ го предводеше Далас до победа над шампионот, Дејвис се врати (ВИДЕО)

Ентони Дејвис по подолга пауза поради повреда се врати на теренот, но тоа не им помогна на Лејкерс да избегнат пораз од Далас, Дончиќ беше најдобар на теренот. 

Далас со 115-110 го победи Лос Анџелес Лејкерс, Лука Дончиќ постигна 30 поени, имаше девет скока и осум асистенции, Порзингис постигна 19 поени.
 
По подолго време Ентони Дејвис се врати на теренот, тој одигра 16 минути за кои постигна четири поени, имаше и четири скокови и една асистенција. Најдобар во тимот на Лејкерс беше Калдвел Поуп кој реализираше 29 поени, Шрудер постигна 25.
 
 
Резултати:
 
Бостон - Феникс 99:86
Милвоки - Филаделфија 124:117
Орландо - Њу Орлеанс 100:135
Сан Антонио - Детроит 106:91
Чикаго - Шарлот 108:91
Далас - ЛА Лејкерс 115:110 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе