НБА

Дончиќ го предводеше Далас до победа кај Голден стејт (ВИДЕО)

Со пресврт во последната четвртина Далас го победи Голден стејт на негов терен со 107-101, Лука Дончиќ беше најдобар на теренот. 

Пресудни беа последните 12 минути од натпреварот кој Далас ги доби со 33-13 и на крајот дојде до победа од 107-101.
 
Лука Дончиќ натпреварот го заврши со 34 поени и 11 скокови, Стеф Кари имаше 27 поени и 10 асистенции.
 
 
Резултати:
 
Њујорк - Филаделфија 109:125
Феникс - Јута 114:118
Индијана - Бостон 128:107
Шарлот - Детроит 126:127
Хјустон - ЛА Клиперс 98:99
Голден стејт - Далас 101:107
Портланд - Денвер 92:124
ЛА Лејкерс - Њу Орлеанс 95:123

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе