НБА

Дончиќ даде кош со рамо! (ВИДЕО)

На загревањето пред подготвителниот натпревар против ЛА Клиперс, Лука Дончиќ даде нестварен кош. 

Словенецот постигна поени со рамо и го собра сето внимание на социјалните мрежи. Сезоната уште не е почната, а Лука Дончиќ е во центарот на вниманието.

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе

Неделава во Тирана за првпат 31 прехранбена и 6  дистрибутивни компании од регионов заеднички ќе настапат на саемот во организација на Коморскиот инвестициски форум кој го предводиме ние.

повеќе