Словенецот повторно е во центарот на вниманието

Дончиќ брзо се опушти во НБА, почна и да ги пцуе судиите: Пу п**ка ти материна! (ВИДЕО)

Младата НБА ѕвезда Лука Дончиќ синоќа со одличната игра му донесе победа на Далас против Портланд, но беше во центарот на вниманието, особено на овие простори поради пцовката која ја упати кон судиите.

Далас со 111-102 го победи Портланд, Лука Дончиќ со 21 поен беше најефикасен во својот тим, запиша и девет скокови.
 
Но, Словенецот имаше и балкански момент кога упати една пцовка кон судијата: „Пу п**ка ти материна“ излета од устата на Дончиќ.
 
Очигледно младиот кошаркар многу брзо се прилагоди на НБА лигата, игра без респект кон противниците но веќе нема почит и за делителите на правдата.
 
 

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе