Македонецот го реши натпреварот

Димитријевиќ херој на Валенсија, погоди на 5 секунди пред крајот за победа над Андора (ВИДЕО)

Валенсија стигна до триумф од 75-76 против Андора, херој на гостите беше Ненад Димитријевиќ, Македонецот на пет секунди до крајот погоди за победа.

Валенсија ја забележа четвртата победа оваа сезона во првнеството на Шпанија откако вечерва славеше на гостувањето кај Андора со 75-76. 

Во натпревар со возбудлив финиш, херој на мечот беше Ненад Димитријевиќ, плејмејкерот превзеде одговорност и реализираше за два поени на пет секунди до крајот. 

Тој мечот го завшри со 14 поени, шест скокови и две асистенции за 27 минути поминати на теренот.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе