НБА

Денвер се врати од 19 негатива и го победи Сан Антонио (ВИДЕО)

Денвер изедначи на 1-1 во серијата со Сан Антонио откако со голем пресврт успеа да победи со 114:105.

Сан Антонио беше блиску до уште еден брејк и водство од 2-0, но Денвер успеа да се врати од -19 и да дојде до победа.
 
Спарс играа одлично до средината од третата четвртина во која во еден момент имаа предност и од највисоки 78:59, но потоа почна падот. Денвер ја намалуваше негативата и на крајот не само што направи пресврт туку победи и убедливо со девет поени разлика 114:105.
 
Јокиќ имаше дабл-дабл учинок, 21 поен и 13 скока, најефикасен во составот на Денвер беше Мареј со 24 поени. Кај Спарс ДеРоузен уфрли 31.
 
 
Резултати:
 
Торонто - Орландо 111:82 (1:1)
Денвер - Сан Антонио 114:105 (1:1)
Портланд - Оклахома 114:94 (2:0)

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе