НБА

Денвер се врати од 19 негатива и го победи Сан Антонио (ВИДЕО)

Денвер изедначи на 1-1 во серијата со Сан Антонио откако со голем пресврт успеа да победи со 114:105.

Сан Антонио беше блиску до уште еден брејк и водство од 2-0, но Денвер успеа да се врати од -19 и да дојде до победа.
 
Спарс играа одлично до средината од третата четвртина во која во еден момент имаа предност и од највисоки 78:59, но потоа почна падот. Денвер ја намалуваше негативата и на крајот не само што направи пресврт туку победи и убедливо со девет поени разлика 114:105.
 
Јокиќ имаше дабл-дабл учинок, 21 поен и 13 скока, најефикасен во составот на Денвер беше Мареј со 24 поени. Кај Спарс ДеРоузен уфрли 31.
 
 
Резултати:
 
Торонто - Орландо 111:82 (1:1)
Денвер - Сан Антонио 114:105 (1:1)
Портланд - Оклахома 114:94 (2:0)

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе