НБА

Денвер по две продолженија го победи Феникс, одлична партија на Јокиќ (ВИДЕО)

Никола Јокиќ повторно беше предводникот на Денвер во триумф, овој пат од гостувањето кај Феникс, мечот кој имаше две продолженија заврши со победа на Нагетс од 120:112. 

Натпреварт беше толку изедначен што беа потребни две продолженија за да се дојде до победникот. А во вторите пет минути доминираше Денвер и на крајот дојде до триумф од осум разлика.
 
Никола Јокиќ беше најдобар на теренот, постигна 29 поени и имаше дури 22 скокови, неговиот соиграч Мареј реализираше 26 поени. Во составот на Феникс, Пол постигна 21 поен, имаше и 13 асистенции и девет скокови, Кроудер исто така постигна 21 поен.
 
 
Резултати:
 
Бруклин - Мајами 128:124
Детроит - Филаделфија 110:114
Минесота - Њу Орлеанс 120:110
Чикаго - ЛА Лејкерс 90:101
Далас - Хјустон 108:133
Феникс - Денвер 112:120
Јута - Голден Стејт 127:108

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе