НБА

Денвер и Јокиќ по продолжение славеа кај Голден стејт (ВИДЕО)

Денвер имаше и негатива од 19 поени разлика, но успеа да се врати, да се избори за продолжение и на крајот да победи кај Голден стејт со 134:131. 

Голден стејт водеше речиси во текот на целиот меч, во првата и третата четвртина стигнаа и до највисоките 19 поени разлика но тоа не им беше доволно за победа.
 
Денвер одигра одлична четврта четвртина која ја доби со 40:28 и се избори за продолжение по кое победи со 134:131.
 
На Јокиќ му недостасуваа две асистенции за трипл-дабл, имаше 23 поени, 12 скокови и осум асистенции. Најефикасен во составот на Денвер беше Бартон со 31 поен, Бисли постигна 27. Буркс реализираше 25 поени за Голден стејт.
 
 
Резултати:
 
Њујорк - Феникс 98:121
Милвоки - Болтон 128:123
Њу Орлеанс - Јута 138:132
Голден стејт - Денвер 131:134
ЛА Клиперс - Орландо 122:95

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе