НБА

Дејвис го врати Лејкерс на победничките патеки (ВИДЕО)

Ентони Дејвис беше најдобар на теренот во победата на Лос Анџелес Лејкерс на гостувањето кај Феникс Санс од 123:115. 

По поразот од Торонто, Лејкерс им се врати на победите, одигра добар меч на гостувањето кај Феникс и дојде до осмиот триумф оваа сезона.
 
Ентони Дејвис со 24 поени и 12 скокови беше лидер во победата, Леброн Џејмс реализираше 19 поени, имаше и 11 асистенции. Кај Феникс Букер и Рубио постигнаа по 21 поен.
 
 
Резултати:
 
Индијана - Оклахома 111:85
Филаделфија - Кливленд 98:97
Мајами - Детроит 117:108
Чикаго - Њујорк 120:102
Денвер - Атланта 121:125
Феникс - ЛА Лејкерс 115:123
Јута - Бруклин 119:114
Сакраменто - Портланд 107:99

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе