НБА

Дејвис го врати Лејкерс на победничките патеки (ВИДЕО)

Ентони Дејвис беше најдобар на теренот во победата на Лос Анџелес Лејкерс на гостувањето кај Феникс Санс од 123:115. 

По поразот од Торонто, Лејкерс им се врати на победите, одигра добар меч на гостувањето кај Феникс и дојде до осмиот триумф оваа сезона.
 
Ентони Дејвис со 24 поени и 12 скокови беше лидер во победата, Леброн Џејмс реализираше 19 поени, имаше и 11 асистенции. Кај Феникс Букер и Рубио постигнаа по 21 поен.
 
 
Резултати:
 
Индијана - Оклахома 111:85
Филаделфија - Кливленд 98:97
Мајами - Детроит 117:108
Чикаго - Њујорк 120:102
Денвер - Атланта 121:125
Феникс - ЛА Лејкерс 115:123
Јута - Бруклин 119:114
Сакраменто - Портланд 107:99

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе