НБА

Далас конечно ја прекина серијата порази, дабл-дабл учинок за Дончиќ (ВИДЕО)

По шест порази по ред, Далас конечно победи откако со 122-116 триумфираше на гостувањето кај Атланта, Лука Дончиќ беше најдобар во својот тим. 

Далас конечно дојде до триумф и тоа гостински, кај Атланта, Дончиќ и Порзингис беа клучните кошаркари за оваа победа, и двајцата имаа дабл-дабл учиноци.

Лука Дончиќ мечот го заврши со 27 поени и 14 асистенции, а Порзингис постигна 24 поени, имаше и 11 скокови. Најефикасен на теренот беше играчот на Атланта, Колинс со 35 поени, имаше и 12 скокови.

Резултати:

Шарлот - Филаделфија 111:118
Милвоки - Индијана 130:110
Алтанта - Далас 116:122
Чикаго - Њујорк 103:107
Кливленд - ЛА Клиперс 99:121
Мајами - Вашингтон 100:103
Оклахома - Хјустон 104:87
Сан Антонио - Минесота 111:108
Њу Орлеанс - Феникс 123:101
Сакраменто - Бостон 116:111

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе