ТРАНСФЕРОТ И ОФИЦИЈАЛНО Е ПОТВРДЕН

Црвена звезда: Перо Антиќ добредојде назад!

Црвена звезда и официјално го потврди ангажманот на македонската кошаркарска ѕвезда, Перо Антиќ кој повторно ќе го облече црвено-белиот дрес на тимот од Белград.

Веќе нема дилеми, по десет години Перо Антиќ се враќа во Црвена звезда, ваквата вест ја потврди и клубот.
 
„Поранешниот играч на Црвена звезда, Перо Антиќ се враќа во црвено-белиот дрес, денеска потпиша едногодишен договор со актуелниот шампион на АБА и КЛС лига!!!“ - стои во соопштението на Црвена звезда.
 
Црвена звезда со огромно задоволство го најави трансферот на македонскиот кошаркар кој треба да биде големо засилување за црвено-белите.
 

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе