Еден против друг во финалето на Западот

Браќата Кари испишаа историја

Стеф и Сет Кари се првите браќа кои ќе играат еден против друг во едно конференциско финале во НБА.

Стеф Кари против својот брат Сет Кари ќе играат во финалето на Западот. Досега во НБА лигата немало ваков случај.
 
Голден стејт со 4-2 беше подобар од Хјустон во серијата, а Стеф Кари беше еден од најдобрите кај шампионот.
 
Додека Сет Кари и Портланд направија мало изненадување победувајќи го Денвер на негов терен за триумф од 4-3 во полуфиналната серија на Западот.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе