Бостон ја врати предноста против Голден стејт (ВИДЕО)

Бостон го доби првиот меч на домашен терен против Голден стејт во финалната серија, Селтикс победија со 116-100 и сега водат со 2-1. 

Голден стејт не успеа во првиот обид да го врати „брејкот“, Кари и соиграчите синоќа загубија од Бостон.
 
Домаќините водеа речиси во текот на целиот меч, Голден стејт поведе само на стартот откако го даде првиот кош на мечот, и во текот на третата четвртина кога направи пресврт и поведе со два поени, но тоа траеше кратко.
 
Одбраната на Бостон беше особено импресивна во последниот период во кој Голден стејт постигна само 11 поени.
 
Браун со 27 поени беше најефикасен кај Бостон, Тејтум постигна 26, а Смарт 24. Во составот на Голден стејт, Стеф Кари даде 31 поен, Томпсон 25.
 
И следниот натпревар од серијата се игра во Бостон.
 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе